Płynne ruchy robota

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Wiele osób obawia się, że w niedalekiej przyszłości roboty będą stanowić dla nas zagrożenie na rynku pracy. Są jednak takie dziedziny, w których warto skorzystać z pomocy maszyny dla własnego bezpieczeństwa. Toyota stworzyła właśnie humanoidalnego robota o nazwie T-HR 3, który wyręczy człowieka w niebezpiecznych misjach.

Źródło: YouTube/Toyota Global Newsroom

Robot nie jest samodzielnym urządzeniem – wymaga do pracy operatora. Sterowanie maszyną odbywa się za pomocą technologii wirtualnej rzeczywistości oraz specjalnych czujników. Robot bardzo wiernie, płynnie i w szybkim czasie odwzorowuje ruchy pilota. Sam pilot ma specjalnie przystosowany fotel, w którym czujniki przymocowane są do większości jego stawów. Robot Toyoty powinien się świetnie sprawdzić w poruszaniu się po niebezpiecznych terenach , np. gruzowiskach czy górach. Twórcy przewidują, że ich dzieło sprawdzi się również w branży budowlanej, a nawet w kosmosie.

Źródło: www.leftlanenews.com | Ilustracja: YouTube/Toyota Global Newsroom

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Maszyna odholuje samolot
Najwyższe na świecie turbiny wiatrowe

Najnowsze artykuły

Menu