Pływająca promenada

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Chińscy inżynierowie już wielokrotnie wprawiali w osłupienie swoimi projektami i pomysłami. I wszystko wskazuje na to, że nie zamierzają zwalniać tempa. Niedawno w prowincji Guizhou zbudowano pływającą promenadę.

Źródło: YouTube/Tech Insider

Wprawdzie konstrukcje tego typu są znane już od jakiegoś czasu, jednak chińska Dryfująca Promenada jest największą tego typu konstrukcją na świecie. Liczy sobie aż 50 kilometrów długości. Została zainspirowana podobną konstrukcją łączącą wyspę Monte Isola ze stałym lądem. Konstrukcja opiera się na połączeniu dużych elementów zbudowanych z polietylenu. Mają one bardzo dużą wyporność i już wcześniej sprawdzały się przy dużych konstrukcjach nawodnych. Całość jest zabezpieczona barierkami i pokryta specjalnym materiałem. Dzięki temu konstrukcja jest stabilna, mimo braku podpór. Wieczorami chińskie Pomosty są podświetlane tworząc niesamowite widowisko dla obserwatorów. Od otwarcia konstrukcja została już odwiedzona przez wiele tysięcy ludzi, stając się jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych regionu.

Źródło:  www.globalconstructionreview.com | Ilustracja: YouTube/Tech Insider

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
MAGNA EXPOMUEBLERA
Maszyna z filmów sci-fi

Najnowsze artykuły

Menu