Podniebna taksówka

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Prace nad latającymi taksówkami trwają w różnych zakątkach naszego globu. Teraz także firma E-volo po 4 latach prac i testów zaprezentowała swój Volocopter VC 200. Urządzenie powstało w oparciu o zasadę działania dronów.

Źródło: YouTube/Volocopter

Urządzenie posiada aż osiemnaście jednostek napędowych. Volocopter jest przeznaczony dla dwóch osób. Osiada masę własną około 450 kg i pozwala na maksymalnie pół godzinny lot. Jego twórcy chcieli, aby ich wynalazek przede wszystkim wspomógł transport miejski. Dlatego wydaje się, że 30 minut w powietrzu to wystarczający czas nawet w przypadku dużych metropolii, zwłaszcza że Volocopter rozpędza się do 100 km/h. Projekt ten ma realną szansę na pełną realizacje oraz spopularyzowanie latających środków transportu. Niestety sam pojazd mimo niewielkich rozmiarów, aby wylądować, potrzebuje przygotowanego lądowiska lub odpowiednio dużego miejsca parkingowego. A jak wiemy, nawet w dużych miastach nie jest o to łatwo.

Źródło: http://press.volocopter.com | zdjęcie: YouTube/Volocopter

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Lord Kelvin, czyli Perpetuum Mobile nie może istnieć
Zawodowy wynalazca

Najnowsze artykuły

Menu