Podsumowanie roku

Aktualnościartykuły

Rok 2010 dobiega końca, tym samym nadszedł czas na podsumowanie najważniejszych wydarzeń, które w tym czasie opisywał nasz Magazyn dla Konstruktorów.

Mijający rok rozpoczęliśmy od prezentacji odmłodzonej linii kół pokrętnych. Nasze badania rynkowe wykazały, że stare modele kół w wielu aplikacjach nie miały wyglądu godnego nowoczesnych projektów maszyn i urządzeń. Stąd dział rozwoju firmy Ganter podjął decyzję o pełnym „faceliftingu” oferowanej przez nas grupy kół.

Zabiegi te zostały docenione na rynku przemysłowym i Ganter uzyskał nagrodę Reddot za wzornictwo przemysłowe kół serii GN 923 i GN 924. Więcej informacji o tych produktach w artykule:

Maj był miesiącem magnesów. To nowa linia produktów E+G wprowadzona z sukcesem w tym roku. Magnesy okazały się być bardzo prostymi elementami, ale o ogromny potencjale funkcji i zastosowań.

Funkcjonalność magnesów uzupełniła linię naszych produktów służących do szeroko pojętego mocowania i ustalania elementów. Tym razem nie dzięki mechanice lecz za pośrednictwem zjawiska fizycznego zwanego magnetyzmem.

Więcej szczegółowych informacji o linii magnesów:

Czerwiec przyniósł kolejną nową linię produktów czyli uniwersalny system mocowania czujników. Wszechstronny, bardzo uniwersalny produkt ułatwiający montaż i regulację fotokomórek, czujników itp.

Warto zobaczyć, jak z gotowych elementów ( „klocków” ), można zbudować dowolnych gabarytów i funkcji konstrukcje niewymagające obróbki, cięcia lub spawania.

Więcej informacji o tych produktach w wydaniu czerwcowym newslettera:

Do grona interesujących wydarzeń kończącego się roku należał także udział Elesa+Ganter jako sponsora w czerwcowym festiwalu robotów, automatyki i robotyki: Robocomp 2010

Wydarzenie bardzo interesujące i atrakcyjne – zawody i walki robotów , możliwość przybliżenia młodemu pokoleniu studentów i konstruktorów, ciekawostek technicznych drzemiących w naszych produktach powoduje, że jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni, że mogliśmy brać udział w tym przedsięwzięciu.

Jak każdego roku staraliśmy się „wyjść na zewnątrz” z naszymi produktami. Stąd bardzo ambitny i skomplikowany logistycznie plan udziału naszej firmy w przeróżnych konferencjach i wydarzeniach targowych, z których warto wspomnieć o : Automaticonie w Warszawie, targach spawalnictwa w Kielcach, Mach-Tool Poznań , Robocomp, Taropak Poznań, Toolex Sosnowiec, ExpoWelding Sosnowiec.

Na koniec tego krótkiego podsumowania roku 2010 chcemy podziękować wszystkim naszym czytelnikom oraz klientom za zaufanie, którym nas obdarzyli, jesteśmy bardzo dumni z tego, że kolejny rok z rzędu mamy większą liczbę czytelników.

Życzymy pogodnych Świąt i pełnego sukcesów roku 2011.

Dyrekcja Elesa+Ganter Polska

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Uchwyty przemysłowe firmy Elesa+Ganter
CBS 2011

Najnowsze artykuły

Menu