Podwodne miasto

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Podwodne miasta? Pomysł został już dawno temu zaproponowany przez pisarzy science fiction. I jak wiele takich pomysłów coraz bliżej jest do jego realizacji. Japońskie Shimazu Corporation coraz poważniej rozważa stworzenie pierwszego podwodnego miasta. Ocean Spiral City ma mieć długość około 15 km i być szerokie na 500 metrów.

Źródło: YouTube/Dezeen

Zgodnie z nazwą miasto będzie miało kształt spirali. Według projektu będzie w nim mogło zamieszkać 5000 osób. Miasto ma być wyposażone w obszar, który przy sprzyjających warunkach będzie mógł się wynurzyć, jednak głównym założeniem twórców ma być niezależność konstrukcji. Ocean City ma być miejscem samowystarczalnym. Mają w tym pomóc systemy turbin wiatrowych oraz przechwytywania energii z fal pływowych. Mieszkańcy mają zajmować się podmorskim górnictwem oraz badaniami naukowymi. Przewidziane są też hotele i miejsca rozrywki dla potencjalnych turystów. Pierwsze tego typu miasto ma powstać w ciągu najbliższych 10 lat. Koszt budowy ma się zamknąć w okolicy 25 miliardów dolarów.

Źródło: www.shimz.co.jp | Ilustracja: ItNeverEnds z Pixabay

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Robot do nawijania światłowodu
Nowe Zautomatyzowane Centrum Produkcji Form we włoskiej fabryce Elesy

Najnowsze artykuły

Menu