Podwodny dron

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Latające drony już dawno podbiły serca tysięcy użytkowników oraz fanów technologii. Ktoś sprytny pomyślał jednak, że niezwykłe zdjęcia można robić nie tylko z powietrza, lecz również pod wodą. I właśnie z taką myślą został stworzony OpenROV Trident czyli pierwszy dron pozwalający na eksploracje morskich głębin.Źródło: YouTube/Kickstart Invention

Urządzenie ma bardzo hydrodynamiczny design, jest również na tyle małe, że mieści się w plecaku. Jednak tym co wyróżnia ten wynalazek, jest otwarta platforma umożliwiająca samodzielnie tworzenie oprogramowania do drona. W ten sposób każdy użytkownik będzie mógł go używać w taki sposób, jaki mu najbardziej pasuje. Między innymi podwodny dron znalazł już zastosowanie przy tworzeniu map oraz trójwymiarowych modeli dna w jeziorach. Pomysł tak bardzo się spodobał się potencjalnym użytkownikom, że w błyskawicznym tempie uzbierano na niego pół miliona dolarów dzięki zbiórce na Kickstarterze. Cena urządzenia na początku jego sprzedaży będzie się wahała między 950 a 1200 dolarów, jednak z czasem powinna znacząco spaść.

Źródło: www.openrov.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , ,
Kto to jest ten Ohm?
Czujnik zdrowia?

Najnowsze artykuły

Menu