Podwodny inspektor

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Firma Blue Atlas Robotics kilka miesięcy temu zaprezentowała swojego nowego robota przeznaczonego do inspekcji podwodnych. Urządzenie nazwano Sentinus. Robot ma wymiary 22 cm wysokości, 37 cm szerokości oraz niespełna metr długości. Całość waży 16 kg i bez kłopotu może być przenoszony i składany przez jedną osobę.

Źródło: YouTube/Blue Atlas Robotics

Sentinus może monitorowac podwodne instalacje nawet na głębokości 100 metrów. Warto zaznaczyć, że robot jest jednostką niezależną i po zaprogramowaniu nie wymaga już kontroli operatora. Podczas pracy urządzenie korzysta z 6 kamer i systemu nawigacyjnego. Dodatkowo robota wyposażono w mocną lampę generującą aż 1500 lumenów. Zgromadzone przez robota dane można przetworzyć na modele 3D i poddać dalszej analizie. Sentinus na jednym ładowaniu akumulatora może pracować około godziny. Robot został stworzony, żeby pracować w zakresie temperatur od minus 5 do plus 35 stopni Celsjusza. Sentinus sprawdza się znacznie lepiej od tradycyjnych metod przeprowadzania podwodnych inspekcji, pozwalając na spore oszczędności czasu i pieniędzy.

Źródło: www.trendhunter.com | Ilustracja: Teo D on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Nowa generacja robotycznych ramion?
NOWOŚĆ! Uchwyty z trójkolorowym podświetleniem LED oraz przełącznikiem monostabilnym – M.2000-SWM

Najnowsze artykuły

Menu