Pojazd-robot do prac komunalnych

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Firma EDAg ma pomysł na rozwiązanie problemu zatłoczonych oraz zanieczyszczonych miast. Ich nowy projekt zapowiada się emocjonująco, ma szansę wejść niebawem do produkcji i zagościć na ulicach miast. CityBot to autonomiczny pojazd, który może zrewolucjonizować prace komunalne.


Źródło: YouTube/EDAG

Maszyna składa się z kabiny, nad którą umieszczono robotyczną głowę oraz z modułów, które pozwalają na wykonywanie wielu czynności. Moduły mogą być wymieniane, w związku z czym pojazdy mogą zajmować się czyszczeniem ulic, przewożeniem odpadów i towarów lub przewozem ludzi. CityBoty zasilane są paliwem wodorowym, które można pozyskiwać podczas utylizacji odpadów komunalnych. Dodatkowo taki rodzaj paliwa nie generuje spalin. W przyszłości pojazdy mogą zastąpić samochody w najbardziej zatłoczonych miastach. CityBot jest pojazdem, który jest zdolny pracować 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę. Nie traci przy tym czasu na ładowanie akumulatorów.

Źródło: www.electrive.com | Ilustracja: Noupload z Pixabay

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Ekologiczny reaktor
Dźwignie z mimośrodem

Najnowsze artykuły

Menu