Pojazd z nogami

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Inżynierowie  firmy Hyundai przedstawili projekt pojazdu, którego koła umieszczono na wysuwanych odnóżach. Dzięki takiemu rozwiązaniu wehikuł o nazwie Elevate może sprawnie poruszać się po trudnym terenie, np. w górach.

YouTube/HyundaiUSA

 Nowy typ pojazdu mógłby znaleźć zastosowanie przede wszystkim w służbach ratowniczych.  Za jego pomocą ratownicy mogliby szybko dotrzeć do podróżnych uwięzionych w górach. Elevate mógłby być przydatny zwłaszcza przy transportowaniu ofiar lawiny. Jednym z głównych założeń projektantów było to, by tego typu pojazd był zasilany akumulatorami. W zamyśle swoich twórców mógłby wspinać  się nawet na duże wzniesienia oraz sprawnie działać na wszystkich powierzchniach suchych, mokrych i oblodzonych. Niestety jednak nie zanosi się, aby w najbliższym czasie pojazd wyszedł poza fazę projektu.

Źródło: www.theguardian.com | Ilustracja: Fotolia / blueringmedia

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Pająk na Marsie
Egzoszkielet do ciężkich prac

Najnowsze artykuły

Menu