Pokrętła dociskowe GN 7336.5

artykułypokrętła

Firma Elesa + Ganter, światowy lider w produkcji standardowych elementów maszyn, rozszerzyła swoją ofertę o kolejny ciekawy produkt. Są nimi pokrętła dociskowe GN 7336.5 z nierdzewnym trzpieniem gwintowanym, na którego końcu znajduje się specjalny element dociskowy (Rys. 1).

 

 

Pokrętło z elementem zaciskowym

Rys.1. Pokrętła dociskowe GN 7336.5.

 

 

Pokrętła dociskowe GN 7336.5 dostępne są w trzech standardowych wykonaniach (Rys. 2):

MS – trzpień gwintowany zakończony mosiężną poduszką dociskową,

KU – trzpień gwintowany zakończony poduszką dociskową z tworzywa,

ZK – trzpień gwintowany z zakończeniem kulowym.

wykonania pokrętła z elementem zaciskowym

Rys.2. Poszczególne wykonania pokrętła GN 7336.5.

Wykonanie MS dedykowane jest do aplikacji o dużej częstotliwości dociskania, poduszka mosiężna zapobiega zużyciu powierzchni dociskowej pokrętła.

Wykonanie KU stosowane jest natomiast w aplikacjach, w których chcemy zapobiec uszkodzeniu delikatnej powierzchni dociskanego elementu. Poduszka z technopolimeru na bazie żywicy acetalowej (POM) chroni dociskaną powierzchnię przed wgnieceniem czy zadrapaniem.

W wykonaniu ZK nagwintowany trzpień pokrętła zakończony jest kulą, na której można wahliwie zamontować stopkę dociskową z technopolimeru (GN 631) lub ze stali nierdzewnej (GN 631.5). Rozwiązanie takie umożliwia nam rozłożenie siły docisku na większej powierzchni oraz skompensowanie nieprostopadłości powierzchni dociskowej.

Zastosowanie trzpienia  gwintowanego ze stali nierdzewnej AISI 304 umożliwia nam zastosowanie tego pokrętła tam, gdzie będzie ono narażone na czynniki atmosferyczne lub chemiczne.

Strony katalogowe prezentowanych produktów:

Autor: Łukasz Pszczołowski

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA+GANTER znajdują się w nowy katalogu podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna) lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów

 

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 691 772 572 (Krzysztof Stutko)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Robot do nauki pływania
Targi Automaticon 2013

Najnowsze artykuły

Menu