VCT-LP: Pokrętła z łańcuchem zabezpieczającym

artykułyNowościpokrętłapolecane produkty

Nowość Elesa+Ganter

Pokrętła z łańcuchem zabezpieczającym VCT-LP (Rys.1) łączą w sobie kilka cech produktów dostępnych dotychczas osobno. Standardowe pokrętło VCT zostało wyposażone w pierścień i łańcuch, który po zamocowaniu do korpusu maszyny lub urządzenia zabezpiecza przed jego zgubieniem. Właściwość ta jest szczególnie przydatna w przypadku częstego montażu i demontażu pokrętła.

Pokrętła z łańcuchem zabezpieczającym

Rys.1 Pokrętła z łańcuchem zabezpieczającym VCT-LP

Konstrukcyjnie dobrze znane, ergonomiczne i ekonomiczne pokrętło VCT zostało zmodyfikowane o rowek, w którym zatrzaskowo zamocowany został pierścień zabezpieczający z technopolimeru. Do całości, za pośrednictwem pierścienia spiralnego ze stali nierdzewnej, zamocowany został łańcuch kulkowy z technopolimeru. Otwory montażowe w zaczepach zostały dostosowane pod standardowe wkręty samogwintujące lub śruby z łbem stożkowym.

Pokrętła VCT-LP zostały przygotowane w dwóch wariantach ze standardową długością łańcucha wynoszącą 200mm (Rys.2):

VCT-B-LP: mosiężna wtopka z przelotowym otworem gwintowanym (dla pokrętła średnicy 25 mm gwint nieprzelotowy),

VCT-p-LP: stalowy, ocynkowany trzpień gwintowany ze sfazowanym płaskim czołem.

Schemat pokręteł z zabezpieczeniem

Rys.2 Dwa warianty pokręteł z łańcuchem zabezpieczającym VCT-B-LP i VCT-p-LP

Idea pokrętła VCT-LP w prosty sposób może zostać przeniesiona na inne elementy z oferty ELESA+GANTER. Wykonując rowek pod pierścień serii GN 111.6 w dowolnym pokrętle lub dźwigni, dodając łańcuch serii GN 111 lub linkę z serii GN 111.2 można samodzielnie stworzyć produkt z zabezpieczeniem przed zgubieniem. Takie kombinacje mogą znaleźć szeroki zakres zastosowań w maszynach i urządzeniach specjalistycznych gałęzi przemysłu takich jak spożywcza, farmaceutyczna i chemiczna. Mogą również być wykorzystane w różnego typu sprzęcie mobilnym.

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu w wersji papierowej – zamów

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 887 420 800

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Elesa – 75 lat innowacji, projektowania oraz produkcji najwyższej jakości
GN 653.2 – Wkręty dociskowe z zabezpieczeniem przed zgubieniem

Najnowsze artykuły

Menu