Pokrętła z ograniczonym momentem siły dokręcania – seria GN 3663

artykułyNowościpokrętła

Nowość Elesa-Ganter

Elesa+Ganter wprowadziła na rynek nowy rodzaj pokręteł, model GN 3663. Ich cechą charakterystyczną jest wbudowany mechanizm ograniczający maksymalny moment siły dokręcania. Uniemożliwia to zbyt mocne przykręcenie pokrętła, zabezpieczając przed uszkodzeniem elementów przykręcanych, lub zerwaniem gwintu.

pokrętło z ograniczonym momentem siły dociskania

Pokrętło GN 3663 z wstawkę z gwintem wewnętrznym (po lewej) i gwintowanym trzpieniem (po prawej)

Korpus pokrętła wykonany jest z anodowanego na czarno aluminium i posiada tworzywową pokrywę osłaniającą wewnętrzny mechanizm. Elementy mechanizmu oraz wstawka gwintowana wykonane są ze stali.

Pokrętło występuje w trzech wersjach: z trzpieniem gwintowanym, otworem gwintowanym oraz gładkim otworem w tolerancji H7. Wersja z gładkim otworem, dzięki możliwości rozdzielenia pokrętła oraz elementu dokręcanego, pozwala na samodzielne wykonanie połączenia o innym kształcie, czy wymiarach.

budowa pokrętła

Budowa pokrętła z ograniczonym momentem siły dokręcania model GN 3663

Zasada działania pokrętła GN 3663 jest podobna do działania klucza dynamometrycznego z tą różnicą, że nie ma tu możliwości regulacji momentu. Należy wybrać z katalogu pokrętło o odpowiednim maksymalnym momencie – do wyboru mamy pokrętła o momentach od 0,7 do 5,5 Nm. Jeżeli podczas skręcania elementów przekroczymy wybrany moment siły, specjalny mechanizm wbudowany w pokrętło wysprzęgli się i nie pozwoli na mocniejsze dokręcenie pokrętła.

Dużą zaletą jest trwałość mechanizmu. Przeprowadzone badania, po wykonaniu 10000 cykli, nie wykazały widocznych oznak zużycia, a określony moment nie zmienił się.

Strony katalogowe prezentowanych produktów:

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu w wersji papierowej – zamów

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 665 078 500

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags:
Zespoły łożyskowe wahliwe w oprawach
Dźwignie nastawne z elementem dociskowym – seria GN 306

Najnowsze artykuły

Menu