Pokrętła z ograniczonym momentem siły dokręcenia – GN 3663

artykułyNowościpokrętłapolecane produkty

ELESA + GANTER wprowadziła na rynek nowy rodzaj pokręteł (GN 3663), które charakteryzują się wbudowanym mechanizmem ograniczającym maksymalny moment siły dokręcania. Dzięki temu nie ma możliwości zbyt mocnego dokręcenia pokrętła, co jest jednocześnie zabezpieczeniem przed uszkodzeniem elementów przykręcanych, ściskanych, czy naciąganych.

Pokrętła z ograniczonym momentem siły dokręcania

Pokrętło jest wykonane z anodowanego na czarno aluminium z pokrywą z tworzywa, mechanizm wykonano z utwardzanej stali, a pozostałe elementy ze stali oksydowanej na czarno.

Nowy model pokrętła występuje w trzech wersjach: z trzpieniem gwintowanym, otworem gwintowanym oraz gładkim otworem wykonanym w tolerancji H7. Wersja z gładkim otworem, dzięki możliwości wykręcenia wkładki z pokrętła, pozwala na dostosowanie sposobu montażu do innych rodzajów połączeń.

schemat_pokretla_GN_3663

Zasada działania pokrętła GN 3663 jest podobna do działania klucza dynamometrycznego, tj. jeżeli podczas skręcania elementów przekroczymy wybrany moment siły, specjalny mechanizm wysprzęgli się i nie pozwoli na mocniejsze dokręcenie. Nie ma tu jednak możliwości regulacji momentu siły dokręcania, a wybiera się wykonanie o ściśle określonym momencie. Do wyboru mamy pokrętła o kilku zestandaryzowanych momentach siły dokręcania w przedziale od 0,7 do 5,5 Nm. Podczas odkręcania pokrętło działa normalnie, bez ograniczenia momentu.

Przy spełnieniu warunku odpowiedniej ilości istnieje możliwość modyfikacji produktu i zastosowanie innego mechanizmu lub niestandardowego momentu siły

Dużą zaletą jest trwałość mechanizmu. Przeprowadzone badania (wykonanie 10000 cykli) nie wykazały widocznych oznak zużycia, a określony moment nie zmienił się.

Strony katalogowe prezentowanych produktów:

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu w wersji papierowej – zamów

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 665 078 500

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags:
Dociskacze poziome z blokadą otwarcia
Wiatr i Woda 2016

Najnowsze artykuły

Menu