Pokrętła przestawne VCTS

artykułypokrętła

Firma Elesa+Ganter rozwinęła grupę pokręteł zaciskowych o nowe pokrętła przestawne VCTS.

pokrętła przestawne

Rys.: Pokrętła przestawne VCTS

Nowe rozwiązanie polega na zastosowaniu w pokrętle systemu podobnego do tego, używanego w dźwigniach nastawnych. Pokrętło VCTS zbudowane jest z ergonomicznie zaprojektowanego pokrętła z wysokoudarowego technopolimeru z wtopioną karbowaną wtopką oraz metalowego elementu zaciskowego wyposażonego w wielokarb oraz sprężynę.

Nowe pokrętła przestawne mają prostą zasadę działania. W celu dokręcenia lub odkręcenia, pokrętło należy nacisnąć do momentu aż nastąpi zasprzęglenie mechanizmu. Puszczenia główki pokrętła powoduje automatyczne wysprzęglenie mechanizmu. W stanie spoczynku główka pokrętła obraca się swobodnie.

Funkcja taka jest szczególnie przydatne w sytuacjach gdzie wymagany jest swobodny obrót pokrętła w celu uniknięcia przypadkowego odmocowania.

Pokrętła przestawne VCTS dostępne są w wersji z mechanizmem ze stali czernionej lub wykonanym w całości ze stali nierdzewnej, do stosowania w środowisku lub klimacie wymagającym używania materiałów odpornych na korozję.

Dodatkowo, produkt ten oferowany jest w wersji z mechanizmem z otworem gwintowanym lub trzpieniem gwintowanym.

Praca z pokrętłem jest wygodna, ponieważ jego konstrukcję opracowano zgodnie z wymogami ergonomii: pięć występów, brak ostrych krawędzi, odpowiednio dobrane proporcje zapewniają naturalny, bezpieczny i wygodny chwyt.

Na życzenie i dla odpowiednich ilości zamówienia zaślepka centralna może być dostarczona w innych kolorach, z naniesionymi symbolami graficznymi, znakami lub napisami.

Linki do stron katalogowych:

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA+GANTER znajdują się w nowym katalogu podstawowym 038 lub na stronie: www.elesa-ganter.pl
Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!
Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 691 772 572 (Krzysztof Stutko)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Zaproszenie na targi TAROPAK 2010
Czy wiesz, że: zawiasy z tworzywa o oznaczeniu CFM są jednymi z najchętniej stosowanych zawiasów ELESA+GANTER?

Najnowsze artykuły

Menu