Pokrętła z poduszką dociskową VC.692-SST-p-P.

artykułypokrętła

Firma Elesa rozszerzyła swoją ofertę najbardziej ergonomicznych pokręteł VC.692 o kolejne wykonanie – pokrętła z poduszką dociskową. W nowym pokrętle na końcu gwintowanego trzpienia została umieszczona poduszka dociskowa wykonana z technopolimeru na bazie żywicy acetalowej (POM).

pokrętła
Rys. 1. Pokrętła z poduszką dociskową VC.692-SST-p-P.

Rozwiązanie to gwarantuje nam, że dociskana powierzchnia będzie zabezpieczona przed uszkodzeniem, czy nawet zarysowaniem.

Obły kształt oraz gładka powierzchnia pokrętła zapobiegają zbieraniu się zanieczyszczeń. Dodatkowo, wykonany ze stali nierdzewnej AISI 303 nagwintowany trzpień, zapewnia odporność na działanie czynników chemicznych lub atmosferycznych.

Pokrętła z poduszką dociskową VC.692-SST-p-P mogą więc być stosowane w przemyśle spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym, czy też w środowiskach narażonych na działanie czynników atmosferycznych.

pokrętła
Rys. 2. Budowa pokrętła z poduszką dociskową.

 

Pokrętło to występuje w trzech średnicach od 32 do 50mm oraz z kilkoma rozmiarami trzpienia gwintowanego poczynając od M6x16, a na M10x40 kończąc.

Link do strony katalogowej producenta:

 

 

Autor: Łukasz Pszczołowski

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:

Katalog podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna)

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 885 020 800 (Łukasz Pszczołowski)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Trzpienie ustalające firmy Elesa+Ganter
InterSCRAP 2012

Najnowsze artykuły

Menu