Pokrętło radełkowane MBT+I Color

artykułypokrętła

Pokrętło radełkowane MBT+I z kolorowymi zaślepkami jest efektem rozwoju istniejącego już wcześniej produktu o tym samym oznaczeniu. Dzięki wprowadzonym zmianom konstrukcyjnym i technologicznym znacznie rozszerzyła się funkcjonalność tego elementu przy niezmienionej cenie (Rys.1).

 

pokrętło MBT-I

Rys.1. Pokrętło radełkowane  MBT+I z kolorową zaślepką.

 

W nowej wersji, środkowa część korpusu pokrętła została wydzielona i stanowi obecnie zaślepkę. Można ją zamówić w jednym z sześciu dostępnych standardowo kolorów (Rys.2): czarny (C9), pomarańczowy (C2), szary (C3), żółty (C4), niebieski (C5) oraz czerwony (C6).

 

kolory zaślepek

Rys.2. Dostępne kolory zaślepek dla pokrętła MBT+I.

 

Kolejną zmianą było zwiększenie wysokości całego pokrętła, dzięki czemu radełkowany wieniec brzegowy jest bardziej odsunięty od powierzchni mocowania(wymiar l2 na Rys.3). Sprzyja to pewniejszemu chwytowi i łatwiejszemu użytkowaniu przez operatora.

 

pokrętła MBT - porównanie

Rys.3. Poglądowy rysunek ukazujący zmianę w konstrukcji pokrętła.

 

Nowe pokrętło radełkowane MBT+I występuje w wielu standardowych wielkościach, w zakresie średnic od 39,5 do 100mm. Jako element montażowy zastosowano mosiężną wkładkę z gładkim otworem nieprzelotowym. Pokrętło dostarczane jest w zestawie z wkrętem dociskowym do osiowego zabezpieczenia na wałku, zgodnie z UNI 5929-85.

Pokrętło radełkowane serii MBT+I może być stosowane zarówno do regulacji wymagających wielu obrotów elementu napędowego, jak i precyzyjnych doregulowań w niewielkim zakresie.

Więcej szczegółowych informacji  znajduje się na stronie katalogowej produktu.

Autor: Łukasz Pszczołowski
Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o ofercie ELESA+GANTER znajdują się w katalogu podstawowym 038 (wersja polskojęzyczna) lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów

Kontakt:

Centrala: +48 22 737 70 47

Pomoc techniczna: +48 691 772 572 (Krzysztof Stutko)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , ,
Rękojeść obrotowa o oznaczeniu GN 798.2
Czy wiesz, że: Antarktyda jest jedynym kontynentem, na którym NIE kupisz Standardowych Elementów do Maszyn i Urządzeń firmy Elesa+Ganter ?

Najnowsze artykuły

Menu