Pokrętło sterujące do cyfrowych wskaźników położenia – seria GN 957

artykułyNowościpokrętła

Nowość ELESA+GANTER.

Stosując cyfrowe wskaźniki położenia, często poszukujemy dedykowanego elementu sterującego, dopasowanego zarówno do naszego wałka, jak i samego wskaźnika. Rozwiązaniem jest nowy produkt ELESA + GANTER: pokrętło sterujące serii GN 957, kompatybilne ze wszystkimi wskaźnikami położenia serii DD.

pokrętło sterujące

Rys.1. Radełkowane pokrętło sterujące – GN 957.

Pokrętło sterujące GN 957 w całości wykonane jest z aluminium. Powierzchnia jest anodowana na kolor czarny, co podnosi estetykę, a także zapewnia wysoką odporność na ścieranie oraz działanie czynników atmosferycznych i chemicznych. Zaślepka pokrętła wykonana jest z tworzywa sztucznego w kolorze szarym. Maskuje ona otwór mocujący, podkreślając estetykę całego elementu. Do blokowanie pokrętła na wałku używany jest wkręt DIN 916, wykonany ze stali nierdzewnej AISI 316.

Wyróżniamy trzy rozmiary pokręteł serii GN 957, które dopasowane są do wielkości cyfrowych wskaźników położenia DD50, DD51 i DD51-E oraz DD52R. Ze względu na budowę, dostępne są dwa możliwe wykonania pokrętła:

– GN 957, typ A – to pokrętło sterujące charakteryzuje się zintegrowaną przedłużoną tuleją, która umożliwia zainstalowanie pokrętła pomiędzy piastą cyfrowego wskaźnika położenia, a wałkiem mechanizmu (rys.2). Ten typ pokrętła polecany jest do aplikacji, w których średnica wałka jest mniejsza od średnicy nominalnej otworu dedykowanego wskaźnika położenia.

schemat pokrętła sterującego typ A

Rys.2. Pokrętło sterujące GN 957 – Typ A.

– GN 957, typ B – charakteryzuje się otworem wewnętrznym o średnicy identycznej z rozmiarem piasty cyfrowego wskaźnika położenia, co umożliwia bezpośredni, wspólny montaż pokrętła sterującego na wałku mechanizmu (rys.3).

schemat pokrętła sterującego typ B

Rys.3. Pokrętło sterujące GN 957 – Typ B.

Dzięki pokrętłom serii GN 957 unikamy dodatkowych prac związanych z obróbką i dopasowywaniem elementu napędowego do wskaźnika położenia, a tym samym otrzymujemy oryginalny system, dający pewność i niezawodnej pracy oraz profesjonalny wygląd całego urządzenia.

Strony katalogowe prezentowanych produktów:

Autor: Stefan Lewandowski
Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się w katalogach papierowych oraz na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów
Kontakt
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 885 020 900 (Stefan Lewandowski)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags:
Uchwyty kasetowe z zamkiem – seria PR-CH
Skalowane liniały aluminiowe serii GN 711.2

Najnowsze artykuły

Menu