Policyjne roboty na ulicach Dubaju

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Dubaj już od lat charakteryzuje się zamiłowaniem do nowinek zarówno motoryzacyjnych jak i technicznych. Kiedy miejscowa policja wprowadziła do patrolów superszybkie auta, informacja o tym obiegła cały świat. Teraz policjanci ze Stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich mogą oczekiwać, że otrzymają pomoc od elektronicznych kolegów.


Źródło: YouTube/RT на русском

Władze tego miasta planują wprowadzenie robotycznych policjantów, którzy będą patrolować ulice. Oczywiście roboty nie będą brały udziału akcjach policyjnych, ale mają ich wspierać podczas takich czynności, jak udzielanie informacji przechodniom. Urządzenia będą wyposażone w specjalne ekrany dotykowe oraz połączenie z internetem. Dzięki czemu każdy przechodzień będzie mógł szybko uzyskać informacje na temat funkcjonowania miasta, zgłosić przestępstwo, czy zapłacić mandat. Poza tym roboty będą wyposażone w system rozpoznawania twarzy, dzięki czemu będą wyszukiwać osoby ścigane listami gończymi.

Źródło: edgardaily.com | Ilustracja: YouTube/RT на русском

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Opona, która nie potrzebuje powietrza
Kapsuła ratująca przed Tsunami

Najnowsze artykuły

Menu