Polska drukarka 3D podbija świat

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Czy wiecie, że polska drukarka 3D robi furorę w całej Europie. 3DGence One, bo tak nazywa się to urządzenie, wyróżnia się na tle swoich konkurentów jakością wyrobów oraz opatentowanym sposobem wymiany głowic i sposobem obsługi.


Źródło: YouTube/3dGence

Ponadto w drukarce zastosowano specjalną dedykowaną elektronikę, wysokiej klasy podzespoły oraz przyjemny dla oka, nieco futurystyczny design. Poza tym urządzenie posiada ceramiczny stół ułatwiający oddzielenie modelu po jego wydrukowaniu. Sam stół zresztą posiada system w pełni automatycznej kompensacji. Twórcami tego urządzenia jest firma 3DGence, jednak projekt nie udałby się bez pomocy specjalistów z Politechniki Śląskiej. W chwili obecnej projektem żywo zainteresowane są takie kraje jak Niemcy, Węgry, Czechy, Słowacja, Litwa i Rumunia. W przyszłości istnieje szansa, że polskim wynalazkiem zainteresują się również inne kraje na świecie.
Źródło: http://3dgence.pl/ i Interia.pl

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Nierdzewne Pokrętła GN 5345 Produktem Roku 2014? Zagłosuj!
Uchwyty kasetowe z zamkiem – seria PR-CH

Najnowsze artykuły

Menu