Polski Hyperloop, czyli w pół godziny z Krakowa do Gdańska

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Projekt sieci Hyperloop istnieje już od jakiegoś czasu. W tej chwili powstaje odcinek testowy tej sieci w okolicach Las Vegas, ale również Polacy pracują już nad taką budową u nas w kraju. Projekt zakłada stworzenie połączenia między Gdańskiem a Krakowem i bierze udział w konkursie organizowanym przez Hypeloop. Polska wersja miałaby działać na zasadzie podobnej jak pociągi magnetyczne w Japonii, więc kapsuła nie dotykałaby podłoża.


Źródło: YouTube/Carbon Workshop

Różnicą jest to, że pojazd porusza się w specjalnych tunelach, gdzie panuje ciśnienie podobne do tego, jakie mamy na wysokości około 10 km. W ten sposób poruszająca się kapsuła nie napotykałaby na żaden opór. Dzięki Hyperloop moglibyśmy podróżować z prędkością zbliżoną do prędkości dźwięku, a podróż z Krakowa do Gdańska zajmowałaby tylko 35 minut. Za projekt odpowiada Hyper Poland – ekipa złożona z absolwentów Politechniki Warszawskiej i Wrocławskiej. Póki co aby ukończyć projekt jego twórcy ogłosili zbiórkę, która pozwoli im na wykonanie modeli. Na chwilę obecną szacują, że do wypełnienia tego zadania potrzebne im jest około 320 tys. zł.

Źródło: www.geekweek.pl | zdjęcie pochodzi ze strony: http://odpalprojekt.pl/projekty/pokaz/676,w-35-minut-z-gdanska-do-krakowa

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , ,
Polski specjalista od mostów
Kosz na śmieci oczyszczający wodę

Najnowsze artykuły

Menu