Polski katamaran napędzany energią słoneczną

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Przedstawiamy dziś jeden z najnowszych polskich wynalazków. Katamaran Tesla-21 jest pierwszą stworzoną w naszym kraju łodzią solarną. Zbudowała ją trójmiejska stocznia Green Dream Boats. Dzięki swojemu systemu napędzania nie generuje spalin i nie zanieczyszcza środowiska. Nie generuje również hałasu.


Źródło: YouTube/Green Dream Boats

Akumulatory pozwalają na używanie łodzi również po zapadnięciu zmroku, pod warunkiem że nie będzie to trwało dłużej niż osiem godzin. Katamaran może zabrać ze sobą nawet dziesięciu pasażerów. Pokład łodzi ma ponad sześć metrów długości oraz niecałe dwa i pół szerokości. Daje nam to komfortową możliwość podziwiania krajobrazów bez konieczności słuchania głośnego silnika. Co ważniejsze takie rozwiązania technologiczne pozwalają na używanie łodzi również w rezerwatach przyrody. Pierwsze egzemplarze mają być dostępne dla turystów już w najbliższe lato w Gdańsku, Helu, Wrocławiu i Krakowie.
Źródło: Green Dream Boats

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Maszyna kopiująca
Produkt roku 2014: pokrętła nierdzewne do aplikacji o wysokich wymaganiach higienicznych

Najnowsze artykuły

Menu