Polski łazik do badania trudnych terenów

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Studenci z Politechniki Wrocławskiej już wcześniej zasłynęli bardzo dobry projektem marsjańskiego łazika. Ich wynalazek zajął nawet 4 miejsce w konkursie na najlepszy marsjański pojazd. Teraz zabrali się za budowanie maszyny, która byłaby w stanie eksplorować ziemskie środowisko. Swój pojazd nazwali Turtle.


Źródło: YouTube/Turtle Rover

Sam robot pełni rolę platformy, do której można domontować wiele innych urządzeń, jak na przykład kamery HD. Łazik może poruszać się nie tylko na lądzie, ale również pod wodą i to na głębokości sięgającej aż 200 metrów. Może pokonywać również nierówności terenu w tym te uznawane za ekstremalne. W ten sposób będzie go można wykorzystać nie tylko do badań zbiorników wodnych, ale również jaskiń i gruzowisk. Obecnie na Kickstarterze ruszyła zbiórka, która ma umożliwić rozpoczęcie produkcji tego urządzenia. Szacuje się, że Turtle będzie kosztował około 2000 Euro.

Źródło: antyradio.pl | Ilustracja: YouTube/Turtle Rover

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Roboty naprawią się same
Żyroskopowy transport przyszłości

Najnowsze artykuły

Menu