Polski robot edukacyjny dla dzieci

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Photon to nazwa robota zaprojektowanego i stworzonego przez zespół polskich konstruktorów – czterech studentów i wykładowcę z Politechniki Białostockiej. Wynalazek ma za zadanie uczyć dzieci podstaw programowania maszyn.


Źródło: YouTube/Photon Robot

Na potrzeby zabawy twórcy Photona przygotowali dla dzieci historię o tym, jak robot rozbił się na Ziemi. Właściciel ma za zadnie pomóc mu w odnalezieniu się w nowym środowisku. Dlatego użytkownicy najpierw będą mu pomagać odzyskać zmysły oraz zdobywać nowe umiejętności. Aby rozwinąć mechanicznego pupila należy wykonywać zadania, jakie nam zleca. Wybór poszczególnych zadań będzie kształtować osobowość Photona. Urządzenie będzie wyposażone w wiele różnego rodzajów czujników, służących mu do rozwoju zmysłu dotyku, mierzenia odległości i wysokości, rozpoznawania kolorów. Na razie twórcy ogłosili zbiórkę na Kickstarterze, która ma potrwać mniej więcej do końca miesiąca. Ich celem jest zebranie 35 tysięcy dolarów, aby produkcja urządzenia mogła ruszyć.

Źródło: http://photonrobot.com/kickstarter/ | Ilustracja: YouTube/Photon Robot

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
O człowieku, który wynalazł mysz
Katamaranem nad autostradą

Najnowsze artykuły

Menu