Pomoc w praniu
i prasowaniu

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Marzyliście o takiej pomocy w domu. Oto Astribot S1 wyposażony w technologię AI i stworzony do pomagania w codziennych obowiązkach domowych. Możemy liczyć na niego przy praniu, prasowaniu, przygotowywaniu posiłków, czy składaniu ubrań. Maszyna zadba również o porządek w naszych szafkach.

Źródło: YouTube/Astribot

Astribot może poruszać się z maksymalną prędkością do 10 m/s. Posiada dwa ramiona i na każdym jest w stanie unieść maksymalnie 10 kg. Co istotne robot wykonuje swoje zadania szybko i precyzyjnie. Twórcą urządzenia jest chińska firma Stardust Intelligence. Na razie robot znajduje się w ostatniej fazie testów, jednak jeszcze w tym roku ma zostać wprowadzony na rynek. Co ciekawe eksperci oceniający urządzenie doszli do wniosku, że Astrobot pod kątem wielozadaniowości i szybkości pracy osiąga wyniki zbliżone do tych obserwowanych u człowieka.

Źródło: www.roboticgizmos.com | Ilustracja: ChatGPT

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Standardowe elementy maszyn w stanowisku do badania i kontroli wyrobów – Case study firmy MECANE Engineering Sp. z o.o. i LabteQ Sp. z o.o.
Bioniczna pszczoła

Najnowsze artykuły

Menu