Prosta metoda wzmacniania budowli

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Inżynierowie z Purdue University okryli prosty i relatywnie tani sposób na wzmocnienie budynków zagrożonych przez trzęsienia ziemi. Nowe rozwiązanie polegające na wypełnieniu niektórych luk w ścianach nie sięgających do sufitów dotyczy przede wszystkim budowli powstających w Chinach, Południwej Ameryce, Turcji i wielu innych krajach, w których zwyczaje architektoniczne odstają od wspołczesnych standardów.Inżynierowie przeprowadzili test na konstrukcji ustawionej w warunkach laboratoryjnych i stwierdzili, że zapełnienie luk zwykłymi cegłami w ścianach śięgających np. do połowy wysokości pojedynczej kondygnacji dwukrotnie podnosi odporność budynku na wpływ trzęsienia ziemii. Proponowane rozwiązanie jest względnie łatwe do zastosowania – nie wymaga zastosowania skomplikowanych materiałów – wystarczą zwykłe cegły i praca fizyczna. Dzięki temu uboższe rejony świata zagrożone trzęsieniami ziemi mogą stać się bezpieczniejsze dla swoich mieszkańców.

Źródło: www.sciencedaily.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

EUROLAB – Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych
Łodzie podwodne z kompozytów

Najnowsze artykuły

Menu