Prowadnice liniowe GN 491 i GN 492

artykułyNowościsystem techniki liniowej

Firma Elesa+Ganter wprowadziła właśnie na rynek nowe prowadnice liniowe wyposażone w napęd na śrubie trapezowej. Systemy prowadnic liniowych GN 491 i GN 492 przeznaczone są do układów regulacji większych i cięższych urządzeń oraz osprzętu linii produkcyjnych.

Nowe układy techniki liniowej, w tym prowadnice liniowe, wyróżniają się wysokiej jakości korpusami aluminiowymi (malowane epoksydowo na czarno RAL 9005) oraz osadzonym pomiędzy nimi wózkiem, również wykonanym z aluminium. Elementem łączącym oba korpusy są dwie precyzyjne rury chromowane, po których porusza się wózek. Napęd realizowany jest za pomocą śruby trapezowej i nakrętki zamocowanej w wózku. Para tych elementów zapewnia dokładność pozycjonowania wózka rzędu 0,2 mm/300mm. Śruba osadzona jest w korpusach poprzez łożyska kulkowe, dzięki czemu uzyskuje maksymalną prędkość obrotową do 250 obr/min.

Prowadnice liniowe GN 491 charakteryzuje się pojedynczym wózkiem. Model GN 492 zbudowany jest z dwóch wózków, spiętych razem płytą aluminiową, co pozwala na uzyskanie większych obciążeń osiowych, jak i momentów skręcających (rys.1).

prowadnica liniowa GN 491hprowadnica liniowa GN 492

Rys.1. Prowadnice liniowae GN 491 oraz GN 492.

Standardowe prowadnice liniowe GN 491 i GN 492 wykonywane są w dwóch wielkościach:

  • średnica rur prowadzących 30mm dla śruby TR 14×4,
  • średnica rur prowadzących 50mm dla śruby TR 20×4.

Układy oferowane są w czterech standardowych długościach skoku: 100, 150, 200 i 300mm. Jako wykonanie specjalne dostępne są inne długości przesuwu, maksymalnie do 2675mm. Dodatkowo, prowadnice mogą być wyposażone we wskaźniki położenia (DD51 lub DD52R), które ułatwiają dokładne pozycjonowanie.

Nowe prowadnice liniowe GN 491 i GN 492 przeznaczone są przede wszystkim do ręcznych układów regulacji urządzeń oraz osprzętu, pracującego przy liniach produkcyjnych. Układy prowadnic mogą służyć na przykład do pozycjonowania drukarek przemysłowych, czy etykieciarek. Solidna konstrukcja zapewnia niezawodną pracę, zarówno w położeniu pionowym jak i poziomym.

Strony katalogowe prezentowanych produktów:

Autor: Stefan Lewandowski

Redakcja: Elesa+Ganter Polska

Informacje o pełnej ofercie ELESA + GANTER znajdują się w katalogach papierowych oraz na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów

Kontakt
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 885 020 900 (Stefan Lewandowski)

 

Related Articles

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Drony zbadają zmiany klimatyczne
System spustowy oleju

Najnowsze artykuły

Menu