Rakietowy plecak – dodatkowy napęd dla biegających

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Wizja rakietowych plecaków, za pomocą których możemy przemierzać przestworza, nadal pozostaje poza naszym zasięgiem. Jednak niezastąpieni amerykańscy inżynierowie z Uniwersytetu Stanowego w Arizonie, w ramach programu DARPA przybliżyli o krok marzenia o dodatkowym napędzie. Aktualnie jetpacki nie pozwalają nam na podbijanie przestworzy, ale za to z ich pomocą każdy będzie mógł się pochwalić takim czasem w sprincie jaki osiąga Usain Bolt.


Źródło: ASU Research

Na razie rakietowy plecak ma znaleźć zastosowanie w wojsku, gdzie usprawniałby poruszanie żołnierzy posiadających ciężkie wyposażenie. Nie mniej jednak ma szanse na to, aby przyjąć się na rynku i być dostępny w ogólnej sprzedaży. Samo urządzenie waży około 5 kilogramów, ale mimo tego podczas biegu pozwałoby osiągnąć taką prędkość, że zużycie energii byłoby i tak dużo mniejsze, niż podczas biegania bardziej tradycyjnymi metodami. Na chwile obecną inżynierowie starają się tak dostosować urządzenie, aby pozwalało na pokonanie jednej mili w ciągu zaledwie czterech minut. Kto wie, może dzięki temu zwiększy się liczba biegaczy na świecie, bądź powstanie nowa dyscyplina sportowa?

Źródło: ASU Research

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , ,
Heron z Aleksandrii
Egzoszkielet domowej roboty

Najnowsze artykuły

Menu