Ramię Robotnika

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Firmy Robotnik i Kinova Robotnik zaprezentowały niedawno kolejną odsłonę swoich robotów wyposażonych w ramiona pozwalające na manipulowanie przedmiotami. XL-MICO ma niecałe 60 cm wysokości, 120 cm długości i 60 szerokości. Maszyna waży 50 kg i rozpędza się do prędkości 3 m/s.

Źródło: YouTube/Roberto Guzmán

Robot wyposażony jest w wysoko zaawansowane technologicznie ramię, na którym zamontowano czujniki. Maszyna jest w stanie wykonywać zadania z zakresu inspekcji różnego rodzaju instalacji, kontroli i wykrywania ewentualnych awarii, a także może być niezastąpiony w pracach laboratoryjnych do przewożenia niebezpiecznych substancji, lub monitorować pomieszczenia. Dodatkowo robot wyposażony jest w system pozwalający regulowanie jego resorów, dzięki czemu sami ustalamy, na jakiej wysokości maszyna będzie się poruszała. Samo ramie zasilane jest czterema wydajnymi silnikami, które umożliwiają manipulowanie nim w dowolnym kierunku. XL-MICO świetnie sprawdzi się również  na lotniskach do badania potencjalnie niebezpiecznych bagaży oraz przenoszenia ładunków wybuchowych.

Źródło: www.roboticgizmos.com | Ilustracja: David Levêque on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Jakich elementów Elesa+Ganter użyć do budowy kampera? Case study Vandalvan
Zdalnie sterowane mini-ciężarówki

Najnowsze artykuły

Menu