Rękawice dla osób cierpiących na chorobę Parkinsona

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Osoby cierpiące na chorobę Parkinsona często nie mogą wykonywać wielu czynności w swoim otoczeniu. Bardzo często mają problemy z samodzielnym jedzeniem oraz ubieraniem się. Teraz ciekawe urządzenie, które może pomóc osobom dotkniętym tą chorobom stworzył student medycyny Fai Ong.


Źródło: YouTube/Aban Tech

Jego wynalazek to specjalne rękawice, które nazwał GyroGlove, a które są w stanie wyeliminować nawet 90 % drżenia rąk osoby chorej i to już na etapie prototypu. W rękawicach zastosowano specjalne żyroskopy, które stawiają opór drżącym mięśniom i tłumią ich drżenie. Wynalazca pracował nad GyroGlove dwa lata i po kilku próbach doszedł do wniosku, że takie rozwiązanie będzie najskuteczniejsze. Urządzenie przeszło już wszystkie wymagane testy i ma trafić na rynek jeszcze w tym roku. Jego cena ma oscylować w okolicach 500 funtów. Być może właśnie ten wynalazek stanie się najskuteczniejszym rozwiązaniem dla wielu chorych na całym świecie. Szczególnie jeżeli w ulepszonych wersjach uda się wyeliminować drgania całkowicie.

Źródło: www.technologyreview.com | Zdjęcie: Youtube/Aban Tech

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Robot-kameleon
Samolot z kapsułą

Najnowsze artykuły

Menu