Rękawice do wirtualnej pracy

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Ten wynalazek może sprawdzić się m.in. przy zdalnej obsłudze maszyn produkcyjnych. Połączenie okularów do wirtualnej rzeczywistości i rękawic umożliwiających precyzyjne manipulowanie wirtualnymi obiektami może pomóc np. przy zdalnym sterowaniu ramionami robotów manipulacyjnych. Rękawice stworzyła firma  Dexta Robotics.Źródło: YouTube/Dexta Robotics

Urządzenie nazwano Dexmo. Zanim powstało, stworzono aż 20 innych prototypów, które jednak okazywały się mało skuteczne. Urządzenie działa bezprzewodowo i jest bardzo lekkie. Dzięki specjalnym czujnikom i siłownikom pozwala na odwzorowanie uczucia dotyku przedmiotu znajdującego się jedynie w pamięci komputera. Dexmo, analizując dane, ma odwzorowywać nie tylko wagę ale również gęstość i powierzchnię przedmiotu nad którym pracujemy. Dzięki temu przede wszystkim będzie doskonałym narzędziem dla projektantów oraz inżynierów. Na razie wynalazek wymaga jednak dopracowania i napisania programów, które będzie mógł obsługiwać. Jego powstanie oznacza jednak milowy krok nie tylko w sferze nowoczesnej inżynierii.

Źródło: www.engadget.com | Ilustracja: YouTube/Dexta Robotics

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , ,
Zaproszenie na targi ExpoWelding
Nowy materiał zastąpi baterie?

Najnowsze artykuły

Menu