Rękojeści nastawne – wykonania specjalne

artykułyrękojeści

Wykonania specjalne od dawna stanowiły silną stronę firmy ELESA, możliwe one są zawsze wtedy, gdy z różnych przyczyn nie możemy zastosować standardowego elementu. Poniżej przedstawiamy trzy nowe rękojeści nastawne dostępne w wykonaniach specjalnych:

Rękojeści nastawne bezpieczne o oznaczeniu ERS

W odróżnieniu od tradycyjnych rękojeści, gdzie normalnym ich ustawieniem jest pozycja pracy, a dopiero po podniesieniu ramienia można ją przestawić, rękojeści nastawne ERS są wyposażone w odwrotny mechanizm. Polega on na tym, że normalnie rękojeść jest w stanie uniemożliwiającym przeniesienie momentu na gwint (obraca się swobodnie), a dopiero naciśnięcie powoduje zasprzeglenie mechanizmu. Taka zasada działania zapewnia dwie korzyści: uniemożliwia przypadkowe odkręcenie rękojeści oraz w przypadku uderzenia podda się nie powodując urazu operatora.

 

rękojeści nastawne

ERX.AV rękojeści nastawne szybkiego montażu

Firma Elesa otrzymała od swojego klienta zadanie modyfikacji standardowej rękojeści ERX w taki sposób, aby możliwy był jej szybki demontaż za pomocą elektrycznego lub pneumatycznego narzędzia. Na bazie tego powstało wykonanie specjalne obejmujące zastosowanie sześciokątnego gniazda pod narzędzie TORX.

rękojeści nastawne

Rękojeści nastawne ERX-CR  – wykonanie z chromowanego tworzywa

Specjalna chromowana powłoka do zastosowania wszędzie tam, gdzie wymagany jest estetyczny wygląd oraz wysoka odporność na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Zastosowana powłoka odporna jest na wodę morską, aceton, detergenty, alkohol etylowy, kwas mrówkowy oraz chlor.

rękojeści nastawne

Strony katalogowe prezentowanego produktu:

Autor: Łukasz Michno
Redakcja: Elesa+Ganter Polska
Informacje o pełnej ofercie ELESA+GANTER znajdują się w:

  • nowym katalogu podstawowym 038 (wersja polskojęzyczna)

lub na stronie: www.elesa-ganter.pl

Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!
Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 665 078 500 (Łukasz Michno)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: ,
Łączniki i mechanizmy przesuwu – nowości i zmiany
Elesa+Ganter Polska na targach Automaticon 2010

Najnowsze artykuły

Menu