Robot asystent

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Firma  Haloti Robotics wyprodukował robota o nazwie EVE r3, który z założenia ma być asystentem człowieka. Urządzenie mierzy aż 175 cm i waży niecałe 80 kg. Jest w stanie sprawnie poruszać się w różnych pomieszczeniach i podnosić paczki o wadze nie przekraczającej 8 kg.


Źródło: YouTube/sdecoret

Robota można ustawić na tryb manualny lub autonomiczny. Twórcy nastawiają się na wprowadzenie wynalazku przede wszystkim do laboratoriów i na uniwersytety. Co ważne roboty można łączyć w całe zespoły, co dodatkowo zwiększy ich wydajność. Kolejnym planem Haloti Robotics jest stworzenie robota o nieco mniejszych rozmiarach, który mógłby się zajmować pomocą w gospodarstwach domowych. Co prawda dla wielu ludzi cena wynosząca 150 tysięcy dolarów będzie zaporowa. Jednak kolejne modele mają z czasem osiągać znacznie niższe ceny. Szczególnie że twórcy przekonują, że oszczędności jakie wygenerują roboty, spowodują szybki zwrot pieniędzy wydanych na ich zakup.

Źródło: newatlas.com | Ilustracja: kalhh z Pixabay

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Zmysł dotyku w dłoni robota
Jak w nietypowy sposób wykorzystać wskaźniki położenia?

Najnowsze artykuły

Menu