Robot autostopowicz

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Filmy oraz literatura science fiction od lat karmią nas opowiastkami przestrzegającymi nas przed tym, aby nie powierzać całego zaufania maszynom. Natomiast chyba nikt wcześniej nie rozważał tego problemu w drugą stronę. Aż do teraz. Kanadyjscy naukowcy stworzyli robota,  który za pomocą autostopu pod koniec lipca ruszy w podróż liczącą 6500 km z Halifaxu w Nowej Szkocji aż do Victorii w Columbii Brytyjskiej. Hasło projektu jest proste: „Hitchbot – Kanadyjski robot, który chce zwiedzić kraj”.

http://www.youtube.com/watch?v=-6mWvbQMIjQ

Urządzenie prezentuje się ciekawie. Robot posiada moduł z baterią słoneczną, nadajnik GPS, kamerę, mikrofon, a także specjalny konwerter, który rozpoznaje ludzką mowę i rozpoznaje jej algorytmy, co spowoduje, że z robotem będzie można prowadzić dyskusje. Prędkość podróży będzie oczywiście zależała od tego, jak pomocni będą przypadkowi podróżnicy, którzy zaoferują robotowi podwózkę. Całą trasę podróży robota będziemy mogli śledzić na Facebooku oraz Instagramie. Osobiście trzymamy kciuki za podróż Hitchbota i mamy nadzieję, że cały i zdrowy dojedzie do celu swojej wyprawy.

Źródło: geekweek.pl

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Szybkie loty międzykontynentalne
Mini korbki ERFW+I

Najnowsze artykuły

Menu