Robot barista

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Firma Mitsubishi stworzyła robota baristę. Robot kosztuje około 25 tysięcy dolarów i otrzymał nazwę Cafe X. Przy jego skonstruowaniu pracowali inżynierowie z firmy Cafe X Technologies. Dzięki temu opracowano urządzenie, które jest w stanie obsłużyć kilkuset gości każdego dnia.


Źródło: YouTube/Cafe X

Robot bez problemu przygotowuje różne rodzaje kawy w zależności od złożonego zamówienia. Jest w stanie obsłużyć nawet 120 osób w ciągu godziny. Zamówienie można złożyć przy pomocy panelu dotykowego. Prawdziwi bariści nie powinni jednak mieć powodów do niepokoju. Robot, mimo tego, że jest w pełni samodzielny, ma jedynie wspomóc te lokale, które cieszą się największym powodzeniem wśród klientów i gdzie ludzie potrzebują dodatkowego wsparcia. Robot jest idealnym zastępstwem dla personelu przebywającego na przerwach, zwolnieniach lekarskich. Świetnie sprawdzi się także przy rozładowaniu kolejek w trakcie godzin szczytu.

Źródło: businesswire.com | Ilustracja: fotolia.com/Grafvision

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Największa turbina wiatrowa
Wibroizolator, czy stopa? Czyli jak dobrać odpowiednie posadowienie maszyny

Najnowsze artykuły

Menu