Robot budowniczy

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Drżyjcie budowlańcy – oto nadchodzi maszyna o nazwie HRP-5P – dzieło inżynierów z Advance Industrial Science and Technology. Robot na razie pokazał, że potrafi montować płyty gipsowo – kartonowe oraz obsługiwać narzędzia elektryczne. Jego twórcy już pracują nad udoskonaleniem maszyny i nauczeniem jej sposobu wykonywania innych prac remontowo-budowlanych.


Źródło: YouTube/産総研広報

Konstruktorzy będą teraz pracowali nad jego szybkością i sprawnością poruszania się. Co prawda urządzenie nie robi sobie przerw, ale prędkość wykonywanych przez robota zadań pozostawia wiele do życzenia. W Japonii stworzenie takiego urządzenia wymusiła również konieczność w postaci braku odpowiedniej ilości specjalistów. Tego typu roboty będą stawały się coraz powszechniejsze, ponieważ budownictwo jest branżą, której duża ilość procesów może zostać zautomatyzowana.

Źródło: www.designboom.com | Ilustracja: fotolia / Andrey Popov

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Testy dronów dostarczających przesyłki
Robot przygotuje pierogi

Najnowsze artykuły

Menu