Robot-celnik zaprojektowany przez studentkę

artykułyBez kategorii

Sampriti Bhattacharyya to studentka osławionego MIT, która pod czujnym okiem promotora, Harry’ego Asady, skonstruowała podwodnego robota, który potrafi przeszukać statek wykrywając przemyt.Robot ma za zadanie kontrolowanie kadłubów oraz wałów napędowych w okrętach.


Źródło: Robohub

Wynalazek został zaprezentowany przez jego twórców podczas tegorocznej konferencji IEEE International. Samo urządzenie ma stosunkowo małe rozmiary, dzięki czemu będzie się mogło dostać niemal w każdą szczelinę. Zwiększa to szansę ,na  wykrycie przewozu nielegalnych rzeczy.

Warto dodać, że robot składa się po części z elementów wydrukowanych w drukarkach 3D. Koszt produkcji wynosi ok 600$. Zanim robot wejdzie do masowej produkcji, jego twórcy chcą jeszcze zainstalować na nim system bezprzewodowego ładowania oraz skaner, dzięki któremu będzie mógł skanować łodzie bez konieczności ich dotykania.

Źródło, w tym ilustracje: MIT

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , , ,
Złoty medal dla kolumnowych wskaźników poziomu HCK-GL
Dron z kamerą noszony na nadgarstku

Najnowsze artykuły

Menu