Robot delfin

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Czy taka będzie przyszłość ogrodów zoologicznych oraz delfinariów? Inżynierowie z Edge Innovation niedawno zaprezentowali swojego bardzo realistycznego robota delfina.

 

Źródło: YouTube/THE KING

To rezultaty ich projektu, którego celem jest to, by żywe zwierzęta w ogrodach zoologicznych zastąpić robotami. Urządzenie waży około 270 kg i jest pokryte sztuczną skórą, która doskonale imituje prawdziwą. Wynalazek jest zasilany wydajnymi bateriami, które wystarczają na 10 godzin pracy. Co istotne, robotyczny delfin nie jest urządzeniem autonomicznym tylko zdalnie sterowanym przez operatora. Wynalazek, poza zastosowaniem we wspomnianych wcześniej parkach rozrywki, doskonale sprawdzi się przy wsparciu rehabilitacji dla dzieci i dorosłych. Przy jego pomocy będzie można również uczyć dzieci na temat morskich stworzeń. Wszystko wskazuje na to, że przed robo delfinem duża kariera. Na razie musimy jednak poczekać, zanim wynalazek się spopularyzuje. Nie jest też znana cena, jaką trzeba będzie za niego zapłacić.

Źródło: InterPark | Ilustracja: wata1219 on Foter.com / CC BY-NC-ND

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Kieszonkowy klimatyzator
Ekran dotykowy w sprayu

Najnowsze artykuły

Menu