Robot edukacyjny

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Roboty stają się coraz powszechniejsze, jednak niewiele jest osób, które potrafią nimi sterować. Jak można to zmienić? Z myślą o początkujących użytkownikach powstał Rosbot, stworzony przez firmę Roboworks. Jest to maszyna edukacyjna przeznaczona do użytku domowego oraz szkolnego.

Źródło: YouTube/Roboworks
Maszyna ma 15 cm wysokości, 44 długości i 36 szerokości. Rosbota wyposażono w wersji podstawowej w kamerę oraz radar LIDAR. W bardziej zaawansowanych modelach możemy dodać do niego wyświetlacze LCD, dodatkowe ramiona i kamerę głębokości oraz mocniejsze akumulatory. Jednostka sterująca urządzeniem może być oparta na systemach Jetson Nano, Raspberry Pi lub X86. Robot doskonale sprawdzi się jako narzędzie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z programowanie oraz dla zaawansowanych użytkowników. Producenci zaznaczają, że maszyna doskonale równoważy jakość oraz cenę. Ta ostatnia wynosi niecałe 2200 dolarów w wersji podstawowej. Dodatkowe elementy będą kosztują w granicach 500 dolarów.

Źródło: www.robotshop.com | Ilustracja:  Jelleke Vanooteghem on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Stanowisko do wyznaczania modułu Younga z wykorzystaniem mechanizmu przesuwu oraz łączników Elesa+Ganter
Robot przekazujący dotyk

Najnowsze artykuły

Menu