Robot filmowiec

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Chińscy inżynierowie z firmy z DJI pracują nad małym robotem, który działałby jako stabilizator do kamery. Dzięki temu jego użytkownicy otrzymają dostęp do zupełnie nowych możliwości kręcenia ujęć filmowych.


Konkurencyjne rozwiązanie firmy Freefly Tero. Źródło: YouTube/Freefly Systems

Robot będzie mógł nagrywać w ruchu oraz dostać się do miejsc, w których wykorzystanie dronów nie było możliwe. Robot jest w stanie poruszać się po nierównych terenach zarówno w mieście jak i w środowisku naturalnym. Pojazd będzie można zaprogramować, tak aby poruszał się w trybie autonomicznych lub wykorzystać zdalne sterowanie. Na razie nie wiadomo, czy sterowanie będzie możliwe z wykorzystaniem jedynie smartfona. Nie wiadomo również, jaka będzie cena urządzenia i kiedy trafi na rynek. W tej chwili twórcy złożyli wniosek patentowy i dopiero po załatwieniu związanych z nim formalności otrzymamy więcej informacji.

Źródło: www.engadget.com | Ilustracja: Image by Gerd Altmann from Pixabay

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Sklep obsługiwany przez roboty
Mechaniczny kurierzy na czterech nogach

Najnowsze artykuły

Menu