Robot Gepard wynaleziony w MIT

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Robot-Gepard nie nadaje się do przytulania oraz głaskania, jednak jego możliwości, jeśli chodzi o poruszanie, robią ogromne wrażenie. Dzieło naukowców z MIT bez dodatkowego okablowania może rozpędzać się do dużych prędkości oraz skakać i pokonywać przeszkody. Wszystko dzięki zastosowaniu nowego specjalnego algorytmu.


Źródło: Massachusetts Institute of Technology (MIT)

Jakie może być praktyczne zastosowanie takiego robota? Z pewnością można go wykorzystać do transportowania różnych przedmiotów. Podobnie jak opisywane przez nas kilka razy wcześniej drony. Ponadto po wyposażeniu w odpowiednie czujniki robot może się okazać niezastąpioną pomocą dla wszelkiego rodzaju służb ratunkowych. Szczególnie przy poszukiwaniach osób znajdujących się w zawalonych budynkach czy też ofiar lawin. Na razie nie wiadomo, kiedy urządzenie wejdzie do powszechnego użytku, ale wydaje się, że to kwestia najwyżej kilku lat i wyeliminowania wszystkich błędów.
Źródło: Massachusetts Institute of Technology (MIT)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Dron dostarcza lekarstwa
W jaki sposób szybko wykonać system transportu do linii produkcyjnych lub systemów przechowywania?

Najnowsze artykuły

Menu