Robot kroczący

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Motocykle? Samochody? Hulajnogi? To wszystko już znamy. A może spróbować zupełnie nowego sposobu lokomocji. Takiego jak Sansei SR-02. Jest to robot kroczący, który może zabrać na swój grzbiet czterech pasażerów. Sansei został niedawno zaprezentowany podczas targów Japan Mobility Show w Tokio.

Źródło: YouTube/Kazumichi Moriyama 

Urządzenie mam 335 cm długości, 152 cm szerokości oraz 210 cm wysokości. Opiera się na systemie sterowania o nazwie V-Sido. Maszyna porusza się na czterech nogach. Twórcy już zapowiedzieli, że pojazd będzie wykorzystywany do przewożenia gości w jednym z parków rozrywki na terenie Japonii. Z pozoru ruchy maszyny wydają się być dość niepewne. Jednak wynaleziona technologia, po usprawnieniu, powinna doskonale sprawdzić się w trakcie poruszania robota po nierównym terenie. Sandei na razie nie należy do demonów prędkości, jednak pamiętajmy, że to dopiero pierwsza wersja tej ciekawej maszyny. W przyszłości, poza dostarczaniem rozrywki, może się doskonale sprawdzić również w ekspedycjach badawczych.

Źródło: www.roboticgizmos.com | Ilustracja: YouTube/Kazumichi Moriyama 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Drukarka 3D wydrukuje rzeczy z wełny
Zastosowanie uchwytów przemysłowych Elesa+Ganter w holownikach firmy TEVOR Sp. z o.o.

Najnowsze artykuły

Menu