Robot, który odśnieża

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Zima za pasem, znów przyjdzie nam się przekopywać przez śnieg. Jeżeli mamy mały teren do odśnieżenia to jeszcze nie stanowi problemu, jednak co zrobić, jeśli przyjdzie nam pozbyć się śniegu z dużego obszaru? W takiej sytuacji na pomoc przychodzi Snowbot S-1. Jest to urządzenie zaprojektowane do samodzielnego usuwania śniegu z wielometrowych powierzchni.

Źródło: YouTube/Yarbo

Robot po zaprogramowaniu działa samodzielnie i jest w stanie pracować na jednym ładowaniu nawet półtorej godziny. W tym czasie maszyna jest stanie oczyścić teren niespełna 500 metrów kwadratowych.  Ładowanie akumulatorów zajmuje kolejne dwie godziny. Zgodnie z zamysłem twórców jego zadanie polegałoby przede wszystkim na odśnieżaniu utwardzonych parkingów, jednak jest w stanie pracować też na nawierzchniach żwirowych. Maksymalna prędkość poruszania maszyny to 40 cm na sekundę. Jednocześnie prędkość pracy robota dostosowana jest do głębokości pokrywy śnieżnej. Snowbot jest wyposażony w radar Lidar pozwalający na wykrywanie przeszkód oraz system blokujący pracę, jeśli szczotki maszyny są zanieczyszczone na przykład przez gałęzie. Całe urządzenie waży około 65 kg. Robot w zależności od wyposażenia kosztuje w przedziale od dwóch do trzech tysięcy dolarów.

Źródło: www.trendhunter.com | Ilustracja: Dan Cook on Unsplash

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Apartament na wodzie
NOWOŚĆ! Śruby i pokrętła regulacyjne oraz oprawy łożyskowe do prostej regulacji i pozycjonowania elementów

Najnowsze artykuły

Menu