Robot, który pomoże chorym

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Co prawda wiele osób obawia się rozpowszechnienia robotów w naszym codziennym życiu, jednak w wielu dziedzinach tego typu maszyny mogą okazać się niezastąpione. Ciekawym wynalazkiem w tej dziedzinie jest stworzony przez Toyotę Human Support Robot(HSR). Jego zadaniem jest wspomaganie osób chorych oraz niepełnosprawnych o ograniczonej możliwości poruszania się.


Źródło: YouTube / Toyota Global Newsroom

Urządzenie sterowane jest na odległość przy pomocy aplikacji w zainstalowanej w tablecie. Robot może poruszać się w dowolnych kierunkach oraz, dzięki specjalnemu ramieniu, wykonywać takie czynności jak chwytanie, podnoszenie czy przenoszenie. Robot wyposażony jest również w ekran umożliwiający wideo rozmowę. Samo urządzenie powstało już w 2012 roku, jednak dopiero teraz po licznych ulepszeniach powoli będzie wchodził do szerszego użytku. Toyota w tworzeniu robota jest otwarta na wszelkie sugestie, dlatego przy jego opracowaniu zaangażowanych jest wiele instytucji między innymi uniwersytety, ośrodki badawcze oraz przedsiębiorstwa. Wszystko dlatego, aby robot był maksymalnie sprawny i nie zawiódł swoich użytkowników.

Źródło: Toyota

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Maszyna zbada oceany
Egzoszkielet dla drwali

Najnowsze artykuły

Menu