Robot – kucharz

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

To urządzenie może stać się bardzo przydatne w wielu domach ale przede wszystkim w restauracjach, w których kucharze muszą przygotowywać codziennie setki zestawów podobnych dań.  Firma Moley Robotics pracuje nad robotem, który miałby wspomóc, a w niektórych przypadkach wręcz zastąpić szefów kuchni. Projekt wspomaga również Tim Anderson, zwycięzca amerykańskiej edycji programu Masterchef.


Źródło: YouTube/treevivek

Robot składa się z dwóch ramion oraz kamer. Przepisy opanowuje poprzez obserwowanie żywego kucharza. Jak do tej pory robot opanował już około dwóch tysięcy przepisów. Po prostu wszystko opiera się na systemie, który zapamiętuje ruchy kucharza, a później je odtwarza, jednocześnie wykorzystując podane mu składniki. Urządzenie ma trafić do sprzedaży za około dwóch lat. Obecnie producenci szacują, że jego cena wyniesie około 15 tysięcy dolarów. W finalnej wersji maszyna poza gotowaniem będzie również w stanie samodzielnie po sobie sprzątać i zmyć naczynia.

Źródło: Moley Robotics/The Engineer

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , , ,
Maszyna Jacquarda
Kto wynalazł hydroplan?

Najnowsze artykuły

Menu