Robot kurier pod twoimi drzwiami

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Robotyczni asystenci coraz śmielej wkraczają w kolejne dziedziny życia i przejmują funkcje, które dla ludzi są nużące lub męczące. Najnowszym przykładem jest robot stworzony przez firmę Agility Robotics. Maszynę nazwano Atrias/Cassie. Robot świetnie naśladuje ruchy człowieka i sprawnie porusza się również po nierównym terenie.

Źródło: YouTube/Agility Robotics

Sprawność w poruszaniu się zawdzięcza specjalnemu systemowi czujników, skanerowi LIDAR oraz algorytmom pozwalającym na uczenie się w trakcie ruchu. Robot w tej chwili przechodzi testy użyteczności. Jeśli ukończy je z powodzeniem, to w przyszłości tego typu roboty będą przede wszystkim spełniać zadania dostawców i doręczycieli. Co istotne firma Agility Robotics nie przewiduje, że ich wynalazek będzie służył w ratownictwie czy wojsku. Zdecydowanie stawia na zastosowania cywilne. Firma otrzymała właśnie 20 milionów na zbudowanie pierwszej serii robotów, które później zostaną przekazane do firm kurierskich. Na razie nie podano, kiedy ten moment miałby nastąpić.

Źródło: Agility Robotics | Ilustracja: Oregon State University na Foter.com / CC BY-SA

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Mikrobot w twoim organizmie?
Fobos pod lupą, czyli misja MMX

Najnowsze artykuły

Menu