Robot magazynowy

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Firma Boston Dynamics jakiś czas temu zaprezentowała swojego robota, który całkiem nieźle radził sobie z parkourem. Teraz przedstawili inne zwinne i szybkie urządzenie, ale tym razem znacznie praktyczniejsze.


Źródło: YouTube/BostonDynamics

Robot nazywa się handle. Jego nowym miejscem pracy mają być magazyny, w których szybko i sprawnie będzie przenosił paczki i przesyłki zgodnie ze zleconym zamówieniem. Urządzenie ma specjalny system przyssawek. Za ich pomocą jest w stanie przenosić paczki o wadze do 15 kg. Handle sprawnie porusza się po zakamarkach magazynowych. Na razie urządzenie przechodzi testy terenowe i na podstawie ich wyników będzie odpowiednio udoskonalone. W przyszłości planowane jest, aby podobne roboty pojawiły się w magazynach na całym świecie. Szczególnie zainteresowanie projektem wyraził Amazon. Na razie nie wiadomo kiedy maszyna przejdzie ostatnie poprawki i  pojawi się w sprzedaży. Należy jednak przypuszczać, że nastąpi to w czasie trzech do pięciu lat.

Źródło: www.inverse.com | Ilustracja: PIRO4D z Pixabay

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Stacja kosmiczna ze sztuczną grawitacją?
Chwytak origami

Najnowsze artykuły

Menu