Robot obsłuży śmieciarkę

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Firma Volvo pracuje nad autonomiczną śmieciarką, a w zasadzie kolektywną pracą maszyn, których celem jest zebranie śmieci. Stworzone urządzenie współpracujące ze śmieciarką zostało nazwane Roar ( skrót od Robot based Autonomous Refuse handling).


Źródło: YouTube/VolvoGroupVideos

Mózgiem systemu jest mały robot, który zajmuje się sterowaniem samochodem. Kiedy ten się zatrzymuje, robot samodzielnie lokalizuje kontener na śmieci, po czym przystępuje do jego opróżnienia. Do tego zadania wykorzystuje system czujników oraz nadajniki GPS i cyfrowe mapy okolicy. Ostatnim elementem tego systemu jest dron, który porusza się za pojazdem i pomaga w lokalizowaniu celów oraz odpowiada za wyznaczanie optymalnej trasy. Całość ma za zadanie stworzyć pojazd, który w stu procentach będzie poruszał się i pracował samodzielnie bez udziału ludzi. Nie tylko kierowców oraz osób, które zajmują się ładowaniem pojemników. Póki co przyjdzie nam poczekać na zrealizowanie tych planów. Urządzenie jest w dużym stopniu w fazie koncepcji, więc zanim zrobotyzowane śmieciarki pojawią się na ulicach, minie jeszcze kilka lat.

Źródło: Volvo

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Iskra, która stworzyła markę
Kolej linowa na Kasprowy ma 80 lat

Najnowsze artykuły

Menu