Robot – ochroniarz

artykułyCiekawostki techniczne ze światawynalazcy

Chcielibyśmy przedstawić wam kolejny model robota, którego już niedługo możemy często spotykać na co dzień. Urządzenie o nazwie Knightscope jest maszyną, której zadanie podobne jest do obowiązków niewykwalifikowanego pracownika ochrony.

http://knightscope.com
http://knightscope.com

Źródło: http://knightscope.com

Robot ma sto trzydzieści pięć centymetrów wzrostu i waży taką samą liczbę kilogramów. W skład urządzenia wchodzą cztery kamery, mikrofony oraz kamera termowizyjna. Oprócz pełnienia obowiązków ochroniarza Robot jest też w stanie wykryć pożar oraz to, czy w powietrzu nie znajdują się groźne dla zdrowia substancje chemiczne. Czas pracy akumulatorów robota wynosi dwadzieścia cztery godziny, przy zaledwie dwudziestu minutach jakich potrzebuje na ładowanie. Niestety Knightscope ma pewne ograniczenia. Głównym jest to, że może poruszać się jedynie po płaskiej i utwardzonej powierzchni. W tej chwili roboty można jedynie wypożyczać, ale koszt ich wynajmu jest mniejszy niż potencjalna pensja nawet przy minimalnej stawce. W tej chwili Knightscope zdaje swój ostatni test pilnując terenów należących do Microsoftu.

Źródło: http://knightscope.com

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , ,
Ktesibios z Aleksandrii
Zamknięcie trzpieniowe GN 416 przeznaczone do zabezpieczania, zamykania i ustalania elementów

Najnowsze artykuły

Menu