Robot oczyści rzeki

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Specjaliści ze startupu Urban Rivers pracują obecnie nad automatycznym urządzeniem, które zajmie się czyszczeniem wody w rzekach. Ich wynalazek został nazwany Trash Robot. W tej chwili urządzenie testowane jest na rzece w Chicago.


Źródło: YouTube/Urban Rivers

Robotem steruje się za pomocą WiFi, co przypomina obsługę drona , potrzebny jest do tego celu tablet lub smartfon. Od powodzenia testów zależy, czy inne miasta będą chciały zakupić robota. Twórcy jak na razie nie podali dokładnych danych dotyczących wydajności urządzenia. Projekt finansowany przy pomocy zbiórki prowadzonej na popularnym Kickstarterze. Jeżeli twórcom uda się zebrać dziesięć tysięcy dolarów, to będą mogli wyprodukować kolejnych kilka maszyn i prowadzić testy w kilku miejscach jednocześnie.

Żródło: www.popularmechanics.com | Ilustracja: fotolia.com / nexusseven

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Nowa forma transportu
Jak chronić i wentylować obudowę maszyn w trudnych warunkach pracy?

Najnowsze artykuły

Menu