Robot ogrodnik

artykułyCiekawostki techniczne ze świata

Wiele osób chciałoby mieć ładny, zadbany ogródek i najlepiej taki, który przy okazji daje nam dobre zbiory. Niestety nie każdy ma czas ani umiejętności, żeby odpowiednio zadbać o swoje uprawy. Na szczęście z pomocą przychodzi nam nauka i najnowsze technologie.


Źródło:YouTube/FarmBot.io

Niedawno pojawił się na rynku robot ogrodnik, który otrzymał nazwę FarmBot Genesis. Urządzenie potrafi sadzić i pielęgnować nasze roślinki. FarmBot, może zajmować się nawożeniem i dbać o odpowiednie oświetlenie dla naszej plantacji. Wszystkie jego działania możemy monitorować dzięki smartfonom. Urządzenie do pracy wymaga jedynie podłączenia do odpowiednich mediów. Wynalazek ma formę platformy otwartej, co oznacza, że pasjonaci będą mogli samodzielnie go udoskonalać. Wydaje się, że FarmBot jest bardzo ciekawym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby poprawić jakość swoich hodowli. Niestety urządzenie jest na razie dość drogie. Obecnie FarmBot jest sprzedawany w promocji za około 3000 dolarów. Później jego cena ma wzrosnąć o kolejny tysiąc.

Źródło: www.digitaltrends.com | ilustracja: YouTube/FarmBot.io

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na newsletter:

Lubimy dzielić się… naszą wiedzą techniczną, nowościami produktowymi, nowinkami ze świata techniki i przemysłu, zaproszeniami na targi oraz specjalnymi rabatami.
Podziel się i Ty… swoim adresem mailowym, a raz na 4 tygodnie otrzymasz od nas elektroniczny „Magazyn dla Konstruktorów” przygotowany starannie przez naszych Doradców Technicznych.

Tags: , , , ,
Wynalazca od lornetek i obiektywów
Maleńki robot wyczyści sterowiec

Najnowsze artykuły

Menu